Vol2 – Brandoni tuba

Juba vanarahvas teadis rääkida, mis kehvasti see uuest ja päris kindlasti teadsid nad seda, et lastel peavad olema toad, mis neile päriselt meeldivad!

Enne nädalaprojekti suundumist soovitan sel korral päris kindlasti eelmine postitus ära lugeda, kui sa seda möödunud nädalal ei teinud. Kuna esimest korda on tegemist läbi kahe nädala vältava blogilooga.

Oli põnev nädal. Kui eelmisel korral tegime remondi toas kolme päevaga, siis sel korral võttis kogu töö terve nädala, kuid tagantjärgi tundus see siiski mõistlikum ja lihtsam. Kergem oli leida aega päevas tunnike-paar ning vaikselt nokitseda. Tulemusega olen rahul ja mis veelgi olulisem – hetkel tundub, et ka noormees on rahul. Katsetasime uusi asju ja taaskord kujunes remont põhjalikumaks, kui eeldatud – eriti viimane, ehk tänane päev! Aga nüüd asja juurde. Nagu lubatud, pidasin läbi nädala remondipäevikut, et anda ülevaade, missugune töö siis päriselt ühe toa jaoks teha tuleb. Head lugemist!

14.02.2021, pühapäev

Täna sai alguse Brandoni toa teine remondikatse ja meile kohaselt muutusid plaanid minutitega. Ilma suurema plaanita käisin Depos, et osta mööblivärvi, haarasin valge ja musta, kuna polnud kindel, mis sellest toast üleüldse saab, seega läksin neutraalset rada. Enne poodi minekut leidsin kodust valget seinavärvi, mida kasutada võimalik ning laudise jääke, et katta seinaosa, kust tapeet oli varasemalt maha tõmmatud. Plaan on teha esimesed värvimistööd ära ning siis mõelda sisekujunduse peale. Koju jõudes kolisin Rasmuse külalistetuppa ja vedasime koos temaga kõik asjad, välja arvatud tühja mööbli, ta toast välja. Eesmärk oli säilitada suur sein, kus tapeet oli ilusti alles, kuid sinna oli tekkinud mõne nädala eest Rasmuse joonistus, mis kinnitatud tavalise kileteibiga. Seda eemaldades tuli loomulikult tapeet ka maha.

Ausalt, olin hetkeks väga löödud, kuna mul polnud plaani selle seinaga midagi peale hakata ja taaskord sai väikesest värskendusest kogu toa remont. Võtsime Rasmusega ka suure seina tapeedi kõik maha(algajatele üks nipp ka – niisuta tapeet seinas veega ja paari minuti pärast tuleb see kergelt seinast ära). Õhtuks olin end veidi kogunud ja teinud plaani, mis siis nüüd edasi võiks saada. Esimene päev seljataga, töötunde kogunes ilmselt nelja ringis ja Depo arve oli ca 11EUR(valge värv ca6.50, must värv ca 3.50, pintslid kumbki 39senti).

Esimesed ostud

15.02.2021, esmaspäev

Täna sai päris mitme asjaga algust tehtud. Hommikul ärkasin varakult, et enne tööd kiiresti mööblivärvi katsetada – etteruttavalt, see oli siiski üsna kehv. Värv on paks ja katab kehvasti, aga tõmbasin valge tooniga kiirelt esimese kihi pintsliga kõigele neile osadele, mis plaanitud valgeks saada, et saaks esimese “krundikihi” kuivama ja homme proovin püüdlikumalt selle kõik rulliga üle käia.

Pigem ei soovita seda värvi

Lõunapausist tegin kiire “pilvekunsti” sinisele seinaosale, kuna plaan oli ülevoolavat sinist värvi veidi maha toonida. Pilvede tegemiseks kasutasin loovalt nõudepesusvammi ja seinavärvi. Edasist svammikunsti teen siis, kui on selgunud mööbli paigutus, aga muidu tundus tulemus juba täitsa tore. Jimmy aitas hilisõhtul suure seina ära pahteldada, et homme saaks ka selle esimese värvikihi alla. Et hommikul tegevus kiiremini sujuks, panin juba värvimiseks vajalikud asjad valmis. Hetkel tundub hea plaan teha pool tunnikest tööd varahommikul ja siis tunnike õhtul. Suurde seina otsustasin proovida teha populaarset tekstuurset seina, selle tarbeks tõi Jimmy täna poest posu puitliiste(ca 40EUR).

16.02.2021, teisipäev

Hommikul magasin sisse, ehk ei jõudnud midagi teha. Õhtul seevastu värvisin mööbli valged osad teist korda üle, sel korral rulliga ja pean osa kriitikat halva värvi osas tagasi võtma. Peale teist värvimist oli tulemus juba päris tore. Sel korral lisasin värvile vett ja segasin teda vedelamaks, soovitan julgelt, palju lihtsam oli tööd teha ja katvus paranes märgatavalt.

Lisaks said madalasse seina puitlauad, kus enne remonti tapeet oli puruks tõmmatud. Hilisõhtul värvisin ruttu mööbli mustad osad esimese kihina taaskord pintsliga, kuid sain aru, et mööbli jalgadeks mul musta värvi ei jagu, seega plaanin need ikkagi valgeks veel värvida. Muud teha ei jõudnud, aga pole viga. Jimmy käis taas ehituspoes(kas hakkate siin kuldklienti vaikselt ära tundma?) ja tõi mööblile uued matt-mustad kapinupud, ca 1,5eur tk.

17.02.2021, kolmapäev

Täna tuli taaskord varavalges tõusta, et enne tööd veidi värvimisega tegeleda. Võõpasin valge värviga üle eile seina pandud puitlauad ja lihvisin pahteldatud seina.

Õhtupoolikul värvisin sama seina üle, et all olevat koralltooni veidi maha tõmmata, enne, kui seinaga edasi toimetame. Mööbli mustad osad said viimistletud ning suurde seina panime esimesed liistud.

18.02.2021, neljapäev

See igapäevane päeviku pidamine on päris toredaks muutunud juba, väga põnev oleks teada, kas keegi päriselt kõik päevade osad läbi ka jõuab lugeda. Aga täna, vastupidiselt eelmistele päevadele, ei teinud ma küll mitte midagi. Jah – käisin vahelduseks ise ehituspoes. See on huvitav, et vajadus ehituspoe järele on nii intensiivne, kuid ilma suurema plaanita ehitamine seda paraku tähendab. Suuremate remontide ajal on ette tehtud plaan oluliselt detsailsem ja enamus asju saab osta korraga. Niimoodi jooksvalt lähenedes on kaks võimalust, kas käia palju kordi poes või kasutada lihtsalt olemasolevaid asju ja sellega plaanides piirduda. Mina olen läinud esimest teed ja nii seadsin ma täna peale tööd sammud Espaki. Ostsin Brandonile uue “laelambi”, mis on tegelikult seinalamp ja rulli tapeeti, et kapid seest saaksid viimase lihvi(kokku ca 21EUR).

19.02.2021, reede

Tuba hakkab ootamatult juba uue toa moodi saama. Andsin kappidele viimase lihvi, kleepisin kapi sisudesse tapeedi, et mööblile veidi iseloomu juurde anda ning kinnitatud said uued mustad kapinupud.

Ühise pingutusena liimisime Jimmyga koos liistud lõpuni seina, mis kujunes ootamatult keeruliseks ja võttis tubli paar tundi. Kui lõpuks süsteem selgeks sai, oleks muidugi oluliselt kiiremini läinud, aga järgmiseks korraks on nüüd nipid juba teada.

20.02.2021, laupäev

Hommik algas varavalges, värvisin liistudega seina esimest korda valgeks. Seejärel tõstsime toa paika, et näha, mis veel kuhu minema peaks. Jimmy pani seina peegli ning voodi kõrvale riiuli, peale mööbli paigutuse otsustamist sain mõõta põrandapinna ja ära osta sobiva vaiba(70EUR). Õhtul sai sein teise valge värvikihi ning “pilvetasin” teise sinise seinaosa ka ära, et tooni üleküllust veidi rohkem maha tõmmata. Päris tore on ja lõpp juba päriselt ka paistab.

21.02.2021, pühapäev

No tere blogihommik! Viimased pingutused – lamp ja pildid seina, liistude vahed silikoonida, põrand pesta, vaip maha, voodi valmis teha ja pildistama asuda. Seejärel pildid blogisse, viimased lihvid ja blogi teile lugemiseks välja! Kõlab ju lihtsalt? Teoorais küll, aga päriselus jäi tegevus silikoonimise juures pooleli, kuna väikesed vead sundisid silikooni uuesti maha võtma, mis tähendas, et maha tuli osaliselt ka värv…paar tundi närvilist tööd, puhastust, värvimist, sättimist ja voilaa – valmis ta sai! Vot selline täpselt see glamuurne blogielu ongi!

Kuidas teie nädala projektid välja tulid? Kui saadad mulle enne-pärast pilte, jagan neid meeleldi blogis ja majastkoduks.ee instas!

Imelist algavat peonädalat, mõnsat kodunautlemist ning hakkame sättima!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga