Tänulik kevade algus

Me kasvatame maailmas seda, mida sinna panustame. Vali enda panus läbimõeldult ja hoolega.

Peale külma, lumerohket, imelist talve, on tasahilju hiilinud kevad meile lähedale. Loodus on puhanud ja valmis alustama uut eluringi, päikesekiired paitavad meelitavalt puulatvasid ning peagi saab rohelus lokkama, tuues värskuse, rõõmu ja kerguse.

Kevad on vajalik, sest inimesed on väsinud. Oleme väsinud pimedast talvest, pikast viiruseperioodist, pidevalt muutuvatest piirangutest ning muretsemisest, mis selle kõigega käsikäes käinud. Ma arvasin isegi, et olen väsinud ja jätan sel korral blogi kirjutamata, kuna palju olulisemaid asju on hetkel päevakorras. Täna aga ärgates mõistsin, et tõstan negatiivsed tunded ja mõtted olulisemaks ning seetõttu jätan tegemata midagi, mis annab nii palju jõudu, energiat ja positiivseid tundeid nagu kirjutamine. Siin ma nüüd siis olen, pikutan oma imelise kodu magamistoas, pehmel voodil, aknast paistab mulle peale soe päike ning hommikune kohvi on blogimise kõrvale justkui loodud.

Maal elades on minu vaade elule ja olulisele päris palju muutunud. Ma ei usu, et just maaelu peaks kõigis neid muutuseid esile kutsuma, aga seda, et keskkond mõjutab meie energiat ja mõttemustreid, usun ma küll. Lihtsat taluelu elades on minu normaalsus muutunud looduslähedasemaks, rahulikumaks ja müravabamaks. Kõrvalisi tegevusi, tulesid, helisid, inimesi ning tempot on jäänud oluliselt vähemaks ja aega on märgata, nii iseennast kui ümbritsevat. See aeg ei ole olnud tingimata lihtne. Elu pigem on visanud teele keerulisemaid käänakuid, kuid nendega tegeleda on jaksu ja rahu rohkem, kui varasema elukorralduse juures. Ma ei tunne, et oleksin loobunud mingitest mugavustest või hüvedest, vastupidi on täna minus hulgaliselt enam vabadust, loovust ja eluteadlikkust. Ja just see viimane on mõjutanud minu võimet märgata ja olla tänulik.

Lõppeval keerulisel nädalal on minu teele sattunud mitu positiivsust süstivat olukorda, mida tahan eelkõige seetõttu jagada, kuna soovin, et ka sina märkaksid ja oskaksid vaadata. Nägin paari päeva eest ühe endale väga armsa ja olulise inimese postitust tänulikkusest, mis mind puudutas. Eelkõige puudutas mind äratundmisrõõm, et oma elu, reaalsuse ja mõtted loome me ise ning tänulikkuse teekond on valik. Olukord surub meile igapäevaselt peale valikuid olla kellegi poolt või millegi vastu. Vahel on mul tunne, et ma vaatan kõrvalt mingit suurt jõudude sõda, kus juba ammu unustatud eesmärkide nimel võideldakse üha häälekamalt ning polegi justkui vahet, kuhu poolele sa kuulud, sest kui sa oled rindejoonel, siis sa oled õiges kohas. Ja siis olen mina – keset metsa, oma armsas talumajas, teadmata, kas kas kõik on hulluks läinud või olen seda hoopis mina. Eelnimetatud postitust kuulates mõistsin, et tegelikult on veel inimesi, kes astuvad sammu kõrvale ja teevad valiku positiivsuse, üksteise toetamise ja tänulikkuse suunas. Soovitan seda ka sulle, kui negatiivsed mõtted võtavad võimust ja püüavad igal sammul panna sind tundma, et sul puudub kontroll, astu samm vastu ja vaata sellest veelgi kaugemale, nii märkad, et sul on veelgi enam põhjust olla rõõmus ja tänulik nende heade asjade, olukordade, inimeste ja iseenda üle.

Kevad on uus algus. Paras aeg panna mulda seeme, mida oled seni edasi lükanud. Lase loodusel ja päikesel kasvatada kõiki neid imelisi soove ja tegevusi, mis sind eesmärkideni viivad. Need võivad olla nii vaimsed, kui füüsilised soovid, aga ka päris praktilised tegevused. Kevadine suurpuhastus on suurepärane võimalus anda uus ja värske hingamine ka kodule. Vabane üleliigsetest asjadest, loo mõni süsteem, mis aitab hoida korda ja võta ette just need tegevused, mida oled terve aasta edasi lükanud. Hea aeg sorteerida oma sahver ja välja otsida munadepühade kaunistused.

Täna tahtsingi sulle soovida positiivsust, tänulikkust, aega märgata ja luua endale hea keskkond, kus see keeruline aeg mööda saata. Sa oled imeline ja ma olen tänulik Sinu eest! Ja selle eest, et oled leidnud taas tee siia blogiveergudele. Aitäh sulle! Jaga enda tänu täna kellegagi edasi ja näed, kui imeline on, kui vahelduseks kasvatab positiivsus just nimelt positiivsust!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga