Sahara talu: koerakuut

Unista julgelt, unista suurelt – elus on nii palju nautida!

Väike, armas maja metsaveerel. Uusehitis, kuid valmistatud aurmastuse ning hoolega. Uksest pääs otse suurele katusealusele terrassile, kus on mõnus aega veeta nii kuumal suvepäeval, päikesevarjus, kui ka vihmasabinas ilusat maastikuvaadet nautimas. Eriti praegu – suviselt soojale päevale eelneb jahutavalt värske hommikune jooga ja tugutav hommikusöök otse terrassil, mille valmistavad abilised kõrvalhoones, ning serveerivad igal hommikul, kui kellavärk. Oma hoov, mis on piiratud aiaga, kus on ruumi nii põllutöö kaevamiseks, kui mänguala vaba aja veetmiseks. Kõlab justkui unistus, millest tahaksid sinagi osa saada? Vot just niimoodi elab meie perekonna värskeim, noorim ja karvaseim liige – Sahara.

Nagu sa juba kindlasti tead, siis aprillis saime me ühe beebi võrra rikkamaks ning meie perekonda tuli rõõmustama imearmas mammuti mõõtu koerakutsikas. Tema perekonda lisandumise lugu saad sel korral hoopis vaadata meie Youtube kanalilt siit. Kui ta esialgu meie teekonnaga liitus, siis tegime talle tuppa mõnusa pesakoha, lasime tal magada enda magamistoas ning arvasime, et nii “väike” koer peaks kindlasti peamise aja just toas veetma. Aga ta ei olnud meie juures paar esimest nädalat väga rahul ning õnnelik. Arvasime, et põhjuseks on meie korakasvatuse oskuste nappus või tema jaoks ootamatuna tulnud koduvahetus, kuid üha enam hakkasime märkama, et ta püüab igal võimalusel õue saada. Kui esimesel nädalal ta keset mängu künkale tuule kätte magama jäi, siis võtsin ta ruttu sülle ja tõin tuppa, et ta mingil juhul külma ei saaks. Kuid tegelikult janunes Sahara just nimelt õue, jaheda magamise ning värske õhu järele.

Kui taipamine, et koer tahab iga hinna eest õues olla ning tuppa toomine oli talle justkui karistus, meile lõpuks kohale jõudis, oli selge, et talle on vaja kuut ehitada. Koera aedik oli meie talus juba siia kolides olemas, kuna siin on ka varem suur õuekoer elanud. Aedikus oli omal ajal ka kuut, kuid selle Jimmy lammutas ära, kuna see oli parajalt päevi näinud ning loomale on ikkagi mõnus päris oma uus pesa luua. Kuut pidi saama suur – kuna ka Saharast kasvab paras suur kutsaneiu. Samal ajal pidi kuudist saama õdus ja mugav pesa, kus end turvaliselt ja hästi tunda.

Niipea kui koer aru sai, et kuudi raam püsti pandi, sättis ta ennast juba sinna mõnusasti magama. Nii veetis ta ehitamise päevad juba täiel määral kuudis rullides, mis ühtlasi aitas tal aediku ja kuudieluga sõbraks saada. Jimmy ehitas kuudile puidust karkassi, veekindlast vineerist põranda ja lamekatuse, mille kalle on kuudi tahakülge – nii voolab vihma korral suurem vesi kuudi taha. Lisaks planeerisime koera kodule suure katusega terrassi, et tal oleks koht, kus varju saada päikese eest ning võimalus ka vihmaga õues viibida, ise kuivaks jäädes. Väga mugav on terrassile panna ka tema sööginõud.

Kuudi sisu on ehitatud vaheseinaga, ehk magamisruum on justkui teine ruum ümber nurga. Niimoodi on soojustatud kuudis võimalik olla ka külmema ja tuulisema ilmaga, ilma, et taevataat magusat und häiriks. Kuna Sahara on uudishimulik ja tahab alati kõigega kursis olla, mis krundil toimub, lisas Jimmy majale ka akna, nii on magamisruumis võimalik mõnusalt voodist loodusvaateid nautida. Rasmus Brandon vahel muidugi võistleb koeraga, kuna kuut on temale samuti suuruse poolest justkui maja eest, ehk ta mahub ehitises sees püsti liikuma. Aga sellest ei ole hullu – tuleb teine kuudimajake krundile lihtsalt juurde ehitada.

Fassaadiks sai hoone voodrilauad ning maja uksekülg ehitati nii, et seda oleks võimalik paari lihtsa liigutusega lahti võtta, see võimaldab mugavalt kuuti puhastada. Kuigi see on nii suur, et seal on täiesti võimalik käia ka ukseavast, on siiski mõnus suurpuhastust teha just avatud seinaga. Katusematerjaliks on kasutatud kontorihoone katuse ülejääke ning fassaadi värvis Jimmy halliks. Sama tooni nagu peamaja terrassid ning tulevikus on plaan ka elumaja fassaadivahetuse järel just hallidesse toonidesse värvida.

Iga inimene vajab endale kodu, kus tal oleks hea, soe ja turvaline. Aga täpselt sama kehtib ka loomade kohta. Meie perekonnal on küll Sahara tundmaõppimise ja kasvatamise teel veel pikk teekond käia, kuid soovime, et igaüks tunneks end meie kodus mugavalt ning siin oleks hea elada.

Ükskõik kui suur või väike on ehitustöö, mida enda kodu jaoks teed, muudab see igal juhul sinu keskkonda mõnusamaks ja paremaks. Seetõttu julgustan ette võtma ka väikeseid projekte, mis võivad olla mugavusest või vajadusest tingitud. Jaga enda ehitusi ja kodukontosid ka meiega, et saaksime sulle kaasa elada ning kogemusi jagada. Meie igapäevaeluga saab kursis olla Instagrami vahendusel:

Imelist algavat nädalavahetust ja lugemiseni järgmisel nädalal!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga