Naistenurk – garderoob

Tänases postituses puudutan peamiselt kahte teemat. Esiteks veidi juttu meie magamistoa remondist ning seejärel garderoobi ehituse inspiratsioon.

Kui me maja otsima hakkasime, koostasin pika nimekirja asjadest, mis minu unistuste kodus kindlasti võiks olla. Loomulikult said kõik pereliikmed oma soovides kaasa rääkida, lihtsalt juhtus nii, et minu soovid olid peamiselt seotud elumaja ruumikasutusega, meespere soovid pigem kõrvalhoonete ja hoovi lisadega. Kindlasti ei ole üks olulisem kui teine, kuid nagu varemgi siin kirjutanud olen, teeme kogu koduloome tööd siin ilma lisarahastuseta oma igakuiste sissetulekute arvelt, on oluline asju prioritiseerida ja kahjuks kõike korraga ei saa.

Olin oma soovidega realistlik kuid siiski enda vastu aus, see tähendab, et loomulikult olen saanud elatud seni ilma garderoobiruumita, kuid tegelikult tahaksin, et see minu ideaalses kodus olemas oleks. Sama käib näiteks sahvri, veinikeldri, vanni, pesuruumi ja kontori kohta. Kas need kõik on eluks vajalikud? Kindlasti mitte. Kas need aga on osa minu soovitud kodust? Jah! Olgu siis öeldud, et eelpoolnimetatud asju ei olnud siin majas ostmise ajal olemas mitte ühtegi. Ja tagasi tulles finantsi juurde, tuleb olla leidlik ning loov, et kõik soovid täidetud saaksid.

Magamistuba enne remonti

Meie magamistoa lugu ei alanud nii rõõmsalt, kui lastetubade remont. Nimelt oli selles toas veekahjustus, millest me küll olime juba teadlikud maja ostes ning kindlustusjuhtum oli eelmise omaniku poolt algatatud, kuid siiski teadmatus ning varasema kogemuse puudumine sellisel asjaajamisel ei andnud esialgu väga palju kindlust.

Nagu elus ikka – iga asi on millegi jaoks hea, siis loomulikult oli väga positiivne, et eelmine omanik lasi korda teha katuselekke, vahetada katuseakna ning kindlustus aitas meid edasi remondiga, sealjuures saime kinnitust ka kahju ulatusele ning vabaks põhjendamatutest hirmudest. Seega on tänaseks just nimelt see ruum ainus, kus seinte ja lae remonditöö teostas keegi teine.

Alumise korruse magamistoa näol oli tegemist avara toaga, mille ühes seinas ahi, mis on aktiivselt kasutuses ning kahes seinas ankad, mis annavad ruumile juurde avarust ja valgust, kuid muudavad toa kujundamise veidi keerukamaks kui tavalised puhtad seinad.

Magamistuba enne remonti

Eelmise omaniku poolt oli lagi lahendatud minu maitsele soosivalt, ehk laes on välja toodud palgid. Väga soovisin, et need sinna lakke sellisel kujul ka jääksid, kuna annavad ruumile iseloomu ning sügavust juurde. Selge oli ka see, et jääma peab ahi ning kui ma varem seda siin kirjutanud ei ole – mulle väga meeldivad meie vanad aknad. Jah – tegemist ei ole maailma kõige soojapidavamate isenditega, kuid nende stiil on mulle meeltmööda. Võimalik, et mingil hetkel tuleb meil maja aknaid esimesel korrusel siiski vahetama hakata, kuid kindlasti me sellega ei kiirusta (ütleb majaomanik, kes pole seda päris pakasega talve siin veel kordagi kogenud).

Kuna kindlustusega läksid asjad üsna kiiresti, oligi märkamatult meil ülevaatust tegemas ehitusfirma ja selgus, et mõne päevaga võetakse sein ja lagi lahti ning ehitatakse see kõik ka uuesti tagasi. Seega siseviimistlus tuli valida kiiresti.

Olin ka varem püüdnud võimalikku soovitud garderoobi paigutada nii erinevate ruumide äärde lükandustega lahendatult, kaalunud selleks napsata ruumi elutoast, kuid otsus langes hoopis magamistoa heaks. Nimelt sain aru, et just sellesse ruumi oleks võimalik teha garderoobiks eraldi toaosa, mis ei võta ära vajalikku kasutatavat ruumi. Kuna ahi on magamistoa kütteallikaks, otsustasin garderoobi sissekäigu jätta just ahju suunas, et soe õhk pääseks ka sinna.

Seinale ehitasin nurga, et garderoob oleks privaatsem, riiulid saaks kinnitada kergesti ehitatavasse seina ning olgem ausad, segamini garderoob ei rikuks toa üldpilti.

Valitud uus tapeet

Niisiis saime ehitusfirmaga kokkuleppele, et nad teevad korda ruumi lae, pahteldavad ja värvivad selle seina osa, mis jääb garderoobi sisse ning tapeedivad ülejäänud toa seinad. Tundus äärmiselt ebapraktiline hakata hiljem seintel muudatusi tegema. Tapeedivalik oli ise üks lõbus seiklus, sest selle valisin ma välja e-poe kodulehelt ilma seda päriselus nägemata. Valituks osutus üsna hele, kuid siiski veidi tooni andev ning tekstuuri loov seinakate. Siinkohal pani mulle ehitaja küll südamele, et ehk soovin valida midagi heledamat, kuna magamisosa jääb üsna väikesele pinnale ja mida heledam on sein, seda avaram see tundub. Täna on mul väga hea meel, et jäin oma soovile kindlaks ning sisetunne ütles õigesti, et kui garderoobi sein tuleb valge, osa mööbel ja rulood samuti valged, annab tapeet veidi tuppa elu juurde.

Garderoobi sein sai ehitatud puitkarkassile, ning kaetud valge voodrilauaga. See on ka ilmselt viimane kord, kui ostame juba toonitud voodrilauda, kuna tänaseks tean, et ise toonimine on lihtne ja kordades odavam. Laudis kinnitati naeltega, et hoida talumaja stiili.

Põrandat me ei vahetanud, kuna see on heas korras ja teadsin, et suudan selle toimima panna oma soovitud toa sisustusega. Lisaks oli väga mõistlik lihtsalt vahetamise pärast raha selle alla mitte hetkel panna.

Siinkohal jätan magamistoa sisustamise jutu ning pildid mõneks järgmiseks postituseks, kuid garderoobiloo räägin küll kohe lõpuni ära.

Garderoobi edasine lugu tegi küll väikese ajahüppe, mis tähendab, et mõnda aega nägi see välja…noh pigem ei näinudki. Hoiustasime seal nurga taga kõiki neid asju, mis silmal valus vaadata ja lisaks oli tegemist ka koduste varude nurgakesega, millel lihtsalt polnud parasjagu siin majas oma paremat kohta.

Aga ühel päeval, kui olin juba tükk aega IKEA garderoobi sisusid imetlenud, valmismööblit oma peas paigutanud nii ja teistpidi, tekkis minus suur kurbus. Täpselt ei mahtunud soovitud tooted ja kogu aeg tundus, et ruumist jääb minu ja Jimmy asjadele väheseks. Aga nagu õige peremees teab, et naise õnn on oluline, pakkus ta lahkelt, et kolib enda riided elutoa kappi, mis nagunii tühjana seisab ning võin saada garderoobinurga täielikult endale. Seda rõõmu ja pealehakkamist, mis siis alguse sai, teavad kõik need, kes on omale isikliku garderoobi saanud.

Loomulikult motiveeris see mind niivõrd, et tahtsin asja valmis saada KOHE. Meespere oli parasjagu toimekas elumaja teise projektiga, aga ega see minu pealehakkamist pidurdanud – olin otsustanud, et ehitan selle valmis päris ise ja teen seda ühe nädalavahetusega. Ilmselt hakkab siinkohal kooruma mingi muster, et kui meid loovus tabab, teeme asja ära kohe ja väga lühikese ajaga. Mõeldud, tehtud, IKEA kodulehele ma suundusin. Kahjuks ei leidnud ma ikka sobivat lahendust, mille suurus, hind ja väljanägemine mind rõõmsaks oleks teinud, selle asemel tellisin ära kolm jalanõude kappi, riidepuu torud, peegli ning suundusin ehituspoodi.

Joonistasin välja lahenduse, mida olin vaimusilmas ette kujutanud, ostsin vajalikud liimpuitplaadid, prussid, kinnitusvahendid, värvi ning jäin ootama IKEA kaupa ja nädlavahetust.

Olles varem mitte iial ehitanud ühtegi garderoobi, lootsin lihtsalt parimat ja hakkasin pihta. Kõigepealt ehitasin valmis tagaseinas oleva osa, kusjuures lõikama pidi kõik tükid siiski ükshaaval, kuna vana maja ehitamise ajal olid seinte loodimise võimekused ilmselt veidi piiratud. Garderoobi mõlemad osad ehitasin prussidest tehtud alusraamile, nii tugevuse, kindluse kui disaini tõttu. Tunnistan, et üleliia palju ma asju üle ei mõõtnud, seega on tegemist ikka üsna vabakäe ehitusega, aga no nii meil see asi siin käibki( tähendab minul käib, Jimmy oleks muidugi kõike loodinud ja mõõtnud x3).

Kui kaks suurt seinaosa olid valmis, lõikasin valmiskujul ostetud jalanõukappidele samuti puitplaadi ning värvisin kõik sama värviga valgeks. See annab ühtsemat väljanägemist ning avarust väikesesse pimedasse ruumi. Suure peegli asetasin aga ahju kõrvale, et garderoobis seistes oleks võimalik ennast täispikkuses näha ning tegemist samuti lihtsa nipiga, kuidas piiratud pinda visuaalselt suuremaks teha.

Jalanõukappide nipp – need sobivad kasutamiseks ka kõige muu hoiustamise jaoks, nt garderoobis sokkide, pesu, väikeste esemete ning asendavad lihtsalt sahtleid, eriti kitsas kohas. Valgustuseks on garderoobis nii laevalgusti kui kapi allaäärde paigaldatud led-riba. Seinale moonakastist tehtud ehtekapp ning vaibad maha – nii lihtsalt ja kiirelt see garderoobiehitus täpselt käiski. Mina olen igal juhul rahul ning õnnelik, lisaks ka uhke, et sain sellega hakkama päris üksi.

Niiet kui sul on suur soov, mida sa enda koju soovid, kuid see tundub kallis ja keeruline, on suure tõenäosusega olemas ka lihtsam ja soodsam lahendus. Mõte tööle ja tegudele!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga