Järgi oma südame häält ja usu, et teekond viib sind õigetele sihtidele – sel korral viis meie tee baari.

Eestlastele on ikka olnud alkoholi tarbimine elu osa. Juba põlvkonnad tagasi oli teada, et mahlakas leil ja jahe õlu võrdub saunaskäiguga. Ka pühapäevane kirikuskäik ei möödunud veini mekutamiseta. Siinkohal ei kutsu üles inimesi alkoholi ületarbimisele, vastupidi – baarielu võib olla ka sotsiaalne kogunemispunkt, kus mõnusalt aega veeta, sõpru võõrustada ning romantilisi kohtinguõhtuid pidada.

Siin, Tõnul, oleme ikka jaganud mõtet, et taluelu ei pea olema ainult raske maatöö ja lõputu rassimine. Hoopis ägedam on oma elu elada siis, kui kodust luua unistuste keskkond, koos kõigi enda jaoks oluliste mugavuste, mõnusate lisavõimaluste ja enda stiiliga. Kui sa Salooni ehitamise lugu ei ole veel jõudnud lugeda, siis saad seda teha siin. Kui aga oled meie tegemistega kursis, siis tead, et juuli kuus sai meie vana laudahoone uue elu, kui nädalaga oli vaja valmis ehitada pulmapeoks sobilik Saloon. Täna aga jagan teiega sama hoone teise ruumi lugu, ehk Jimmy baari letitaguseid.

Tänaseks on kindlasti kõigil selge, et baarielu on meie “thing”. Eelmisel aastal valmis Bailabaar, mis on saanud palju kasutust, sel aastal siis militaarse hõnguga Jimmy baar. Põhimõtteliselt võime öelda, et meil on nüüd baarikett!

Kui Salooni ehitus ilma detailsema plaanita suure hooga pihta hakkas, püüdsime leida mugavat lahendust laudahoone küljes asuva garaažiruumi tarbeks. Tegemist on hilisemalt juurde ehitatud hooneosaga, mis mahutas mugavalt ühe masina. Seisukord oli tal täpselt selline, nagu vaja – kinnine ruum auto hoiustamiseks. Siseviimistlust, soojustust, põrandat esialgu ruumil ei olnud. Küll aga oli sinna veetud elekter, uksed käisid lukku ning meile jäi ta peaagu tühja ruumina. Põranda ehitas Jimmy sinna juba päris maja ostmise alguses, kuna hoiustasime garaažis enda mootorrattaid. Aga muus osas oli ruum üsna selline, nagu ta meile varasemast omanikust jäänud oli.

Kui kõrvalhoone suurest ruumist sai Saloon, siis väiksemast garaažiosast tundus baari tegemine väga loogiline mõte. Kuna baariruumiks tundus kogu hooneosa veidi suur ja tulevikule mõeldes, oli teada, et vajame ka kööginurka ning laoruumi, siis otsustasime garaaži ruumi kaheks ehitada, ehk eraldada kaks osa vaheseinaga. Jimmy ehitas puidust karkassi, mis sai osaliselt seinaks roostevaba plaadi, millele on soovi korral mugav näiteks kriidimarkeriga kirjutada. Ülejäänud seinaosa sai puidust katte. Kuna uksega ei olnud meil kohe head mõtet ja tegelikult ei olnud ka liiga palju aega disainilahendusi mõelda, siis riputasime hetkel ukseava ette camo-võrgu. Nii on vaade temaatiline ja sobiva ukse plaane aega edaspidi teha. Etteruttavalt ütlen, et tagaruumis ei asu hetkel kööki ja laopinna all mõtlen praegu kõiki vajalikke asju, mida mujale panna ei olnud. Kui tulevikus tekib meie hoovile kuure ja lisahooneid juurde, siis kolib “kõikide-asjade-ladu” ka välja ning ehitame soovitud köögi.

Kuna baari ehitus käis käsikäes Salooni ehituse ja pulmade planeerimisega, siis tuli leppida taaskord olemasolevate võimalustega ning taaskasutust leidsid paljud seni nukralt seisnud materjalid. Välisseinte viimistluseks lammutas Jimmy kümneid kaubaaluseid, et lippidest stiilne sein teha. Kõige keerulisemaks tundus kujunevat suurte välisuste kohal olev seinaosa. Kuna katus on kaldega ehitatud, siis on ka sein ukse kohal mõnusalt vildakas. Kiire pilk garaaži kastihunnikutesse ja avastasime, et meie armas sõber on toonud mööbliehituse jääke, mis nüüd toredasti kasuks tulid. Minu peas oli visioon disainseinast olemas, Jimmy ei vaevunud isegi süvenema, kuna teab, et minu ideed on talle sobilikud ja nii hakkasime pihta. Mina ulatasin sobivas suuruses tükid ja Jimmy lõikas ning kinnitas need minu osutatud kohtadele. Tulemuseks sai mõnus iseloomukas laeäärne disainsein. Just selles stiilis puidudisaini leiab meie kodust läbivalt nii peamajas, kui nüüd ka kõrvalhoones. Võiks öelda, et lisaks baarielule on ka see meie “thing”.

Seintele otsisime välja erinevad militaarkastid, metall – plaadid ja veoauto tükid, mida sai kerge vaevaga sobivateks riiuliteks ja tasapindadeks muuta. Pulma pidamiseks otsustasime baariletti mitte valmis ehitada, kuna tahtsime luua baariruumi, kus inimesed saaksid jooke ise võtta ning lisaks oli kartus, et pulmapeo õhtul sajab vihma, mistõttu oli igati mõistlik jätta siseruumi maksimaalselt palju põrandapinda.

Tegime peoõhtuks mõnusa snäkinurga, hiljem serveerisime seal ka magustoitu. Joogibaariks ostsime kohalikust talust põhupakke, millega sai mõnusalt erinevad tasapinnad tekitada, lisaks andis see peo jaoks olulist kantri temaatikat.

Paar päeva peale pulmapidu ehitasime baariruumi lõpuni. Põhupakkidest sai mugav diivan ja valmis mõnus baarilett. Baarileti ehituseks kasutasime loomulikult taas kaubaaluseid, sest mis Tõnu talu ehitus see ilma üldse oleks. Tegelikult ei väsi ma kordamast, et kui kaubaalused on tasuta saada, siis see tõesti on üks mugav võimalus pea kõike ehitada või nende küljest tulevat puitu kasutada. Leti otsustasime teha üsna kõrge, et oleks mõnus püstijala leti ääres seista. Teisele poole tegime enda jaoks madalama töötasapinna, mille alla ehitas Jimmy riiulid – et oleks võimalik jooke ladustada. Leti pinnad said omale mitu kihti paadilakki, et oleks lihtne ja mõnus puhastada. Leti esikülje katsin tumepruuni peitsiga, mida oleme ka varem peamajas erinevate ruumide juures kasutanud, ehk seegi kord oli tegemist olemasoleva jäägiga. Leti peale sündis loomulikult eelpool mainitud stiilis disain, mis annab baarile iseloomuliku joone.

Ühte nurka tekkis väike kohvibaar, mille tarbeks olime taas loomingulised. Tasapindade tekitamiseks näiteks asetasin lauaplaadile vana trepi jupikese, mis lapse liumäest üle jäi. Seega julgelt vaata avatud silmadega ja proovi mõelda kastist välja, kui uut projekti plaanid, kuid liiga palju rahalisi ressursse ei ole. Tulemus saab hoopis omanäolisem ja originaalsem.

Üsna kiirelt saime aru, et ruum vajab mõnusamat valgustust. Kinnitasime lakke kaks komplekti pirnikette ja seina paigaldas Jimmy kaks lampi, mis taaskord meil juba varem olemas olid. Nimelt olime need soetanud vannitoa tarbeks, kuid kui vannituba juba viimaseid viimistlusi nägi, sain ma aru, et nad on natuke liiga robustsed. Nii panime lambid tallele, et ehk saame tulevikus neid mõne muu projekti raames kasutada, kuna meeldisid nad enda olemuselt mulle siiski väga. Ja just nii juhtus, et meie baariruumi sobivad nad nii suuruselt, värvilt kui stiililt justkui valatult.

Baari teeb eriti ägedaks see, et suured garaažiuksed saab ka pärani lahti teha ja siis tekib mõnus avatud baar. Nii on justkui õue ja siseruum ühenduses. Soojal ajal oli selline lahendus väga praktiline, kuid oma vaimusilmas kujutan juba ka ette, kui mõnus on ilusal talveilmal mingeid jõulu- või taliüritusi teha. Lõbusad lumised tegevused väljas, baarist soe hõõgvein või kuum šokolaad – kõlab nagu eesootav jõuluaeg!

Hetkel on meie soov ja plaan tuleval aastal baar ka päris ametlikult avada – millisel moel või kuidas, eks seda näitab aeg. Hetkel korraldame siin kõiki enda seltskonnategevusi, kuid Saloonikompleksi on võimalik ka rentida enda üritusteks, tähtpäevadeks ja kindlasti on võimalik teoks teha kõik erinevad põnevad mõtted. Ka oleme valmis võõrustama tuleval suvel mõnda suveüritust, pulmapidu või suvepäevi.

Soovin, et siit loost võtaksid kaasa kaks asja: esiteks, sinu elu on sinu enda luua! Täpselt nii palju, kui oskad unistada, on võimalik ka teoks teha. Teiseks seda, et ehituseks on vaja pealehakkamist, kõik muu on teisejärguline. Proovi ja veendu ise. Päikest siia jahedasse sügisesse ning mõnusaid nossutamishetki kallimate kaisus! Uus blogilugu juba järgmisel nädalal!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga