Imelist alanud aastat!

Uus aasta on justkui tühjade lehtedega ajalooraamat, mida meie saame iga päev kirjutada…

Jaanuari esimesed nädalad on möödunud meeleolukalt. Meie kodus oli pereliikmetest külalisi, palju sööki, naermist ja lugusid. Ilmataat hellitas talvise lumevaibaga ning veidi nohused ninad ei lasknud end kelgurallil tagasi hoida. Need nädalad tõid ka traditsiooniliselt käesoleva aasta planeerimist, eelmise päikeseringi kokku võtmist ning minu jaoks isegi mitme uue tegevusega alustamist. Nii tundub ainult õige võtta siin blogiveergudel kokku ka 2021, mille kohta saab kasutada sõnu: “huvitav”, “muutusterohke”, “üllatav” ja “tempokas”.

Mina ei tituleeriks lõppenud aastat heaks ega halvaks. Keerulised ajad on need, mis õpetavad meid asju ümber hindama, kasvatavad meid inimestena ja lasevad maskidel langeda. Lõppev aasta tõi minu elus rohkem selgust, kui küsimusi, rohkem tõde, kui segadust, rohkem võimalusi, kui oleksin julgenud aasta eest oodata. Sel aastal julgen ma usaldada elu, muutuseid ja sisetunnet oluliselt rohkem ning see tekitab kergust ja rõõmu.

Üks ääretult vägev sõit oli eelmisel aastal kogu majastkoduks.ee teekond. Terve aasta kirjutasin blogilugusid, mida luges hulgaliselt inimesi, kellest igaühe eest olen siiralt tänulik! Majastkoduks.ee Instagram on leidnud tee paljude inimeste scrollimise feedi, kust on tekkinud vägevaid kontakte, ispireerivaid mõtteid ja suurepärane kogukond.

Aga lisaks aasta algul alustatule lisandus ühe ääretult olulise unistuse täitumine – minu kodu jõudmine Maakodu ajakirja veergudele. Ja mis veel parem – mitte ainult kodu kajastamine, vaid ka võimalus kirjutada artikleid ja jagada meie meeletut maaelu teekonda. Rõõmuga saan teatada, et meie koostöö jätkub ka käesoleval aastal ja juba alates veebruarist otsi ajakirjast minu lugusid!

Ehitusalaselt oli tagasivaadates ka väga tegus aasta. 2021 aasta lõpus tähistasime kahe aastaringi täitumist siin talus. Tänaseks ma julgen öelda, et ma tunnen seda kohta, seda maja, hoovi, talu hõngu. Tänaseks on siinne kodu meie nägu, kuigi teha on veel palju ning elamine siin on protsess ka kodu loomisel. Möödunud aasta algas kamina ehitusega, mis oli ootamatu seiklus, kui meie nüüdseks söögitoa kamin lihtsalt kokku kukkus ja kahe toa vahel seinas suur auk laiutas. Selle ehituse au ma endale ei võta, kamina ladus üles meile minu armas isa ja puuduolevate kaminakividega panustasid lahked naabrid. Samal ajal toimus paralleelselt alumise korruse vannitoa ehitus ja minu veinikeldri loomine, mis mõlemad väga edukalt valmis said ja neist sündisid ühed väga lahedad ruumid.

Peale kiireid aasta alguse ponnistusi sai uue kuue Brandoni tuba ja enne kuuma suve saabumist tegime 0 eelarvega tuulekotta mulle maalistuudio. Väiksemate, kuid mitte vähem põnevate uuendustega ehitasime laheda disainukse ning Baila baar sai värksenduskuuri. Õues valmis Ramsusele mudaköök, mänguala ja mängumaja. Maja sai laienduse piraka terrassi näol ja Sahara sai omale uhke kuudi.

Suvekuumus sundis mõtlema jahutuse ja värskenduse peale. Veinikeldris oli küll mõnus jahedas istumas käia, kuid ka suveilma nautimiseks sündis Jimmy tungival soovil lahe basseiniala, kus tegelikult oli väga väga mõnus kuuma suve nautida.

Juulikuu läks peamiselt pidustusteks ettevalmistuse tähe all, kuna just juuli lõpus toimus meil imeline suursündmus – meie pulmapidu, siin samas Tõnu talus. Selle tarbeks tuli ootamatult ehitada peokoht, mis tänaseks on kinkinud meile Jimmy baari ja Salooni.

Aasta suurehitis oli kindlasti minu kontorihoone, mille ehitasime minimajana nullist ja mille tulemus on nii praktiline ning vägev.

Aasta lõpus võtsime end veel kokku, et valmis teha kaua igatsetud köök, söögituba ja külalistetuba. Mis kõik detsembri algul ka valmis said.

Nii vaadates tundub, et oli väga tegus aasta, kuigi selles möllus elades jääb tihti kogu tegevuse maht ja tulemused märkamata. Juba seetõttu on väga oluline vahel istuda, see kõik kirja panna ja olla päriselt tänulik kõigi võimaluste ning saavutuste üle.

Lisaks vägevatele ehitustele peeti meie kodus ka lõbusaid üritusi. Kogukonnaga pidasime siin Eesti sünnipäeva, pulmi, Halloweeni, võõrustasime hulgaliselt sõpru, tegime baariõhtuid, naistekaid, minu juures käis kunsti tegemas hulgaliselt väga imelisi inimesi ning siia leidis tee ka hulk inimesi, kes on oma elus takerdunud või vajavad tuge edasi liikumiseks oma unistuste suunal.

Vannipallidest on saanud eelmise aastaga hitt ja nad rõõmustavad üle Eesti paljusid vannisõpru. Aga kõige südamelähedasem on mulle mandalate maalimine. Eelmisel aastal jõudsid mitmetesse Eesti kodudesse minu väekad mandala maalid ja just see teekond on olnud mulle ehk kõige südamelähedasem.

Isiklikus plaanis kasvas meie perekond ühe karvase koerapreili võrra ja alustasin veel eelmise aasta lõpusirgel ka uuel töökohal. Tänaseks on minu ellu tulnud nii palju imelisi uusi inimesi, sõpru, kogukonnaliikmeid, kolleege ja kaasteeliseid, et kasvamine selle kõige keskel on olnud meeletu ja vägev.

Aga kuhu edasi? Sama oluline, kui on eelmise aasta kokku võtmine, analüüsimine ja tänu, on ka uute eesmärkide ning sihtide seadmine. Sest elus kipub nii olema, et kui sa ei täida enda soove ja eesmärke, täidad sa paratamatult kellegi teise omi ja kuigi elus tuleb olla paindlik, voolav ja vastuvõttev, on sama oluline ka teadlik elu kujundamine, rahu ja õnne loomine enda sees ning ümber. Vaadates oma viimast paari aastat ma tean, et mitte miski ei ole võimatu. Ainus, kes minu teel takistusi seab olen mina ise, koos oma hirmudega. Ja just see teadmine on aidanud mul täita nii palju unistusi ning annab kindust, et väga suured asjad on veel ees.

Suurim ja oodatuim küsimus siin seltskonnas on kindlasti 2022 ehitusplaanide kohta. Loomulikult oleme juba mõtteis remondilainel ning esmased ajaplaanid ka paika pandud. Tegelikult on juba esimese ehitusega ka alustatud, nimelt valmib meil hetkel hoovis pumbamaja. Miks keset pakast talve, küsite? Aga seetõttu, et just keset pakast talve oli vajadus lasta kaevu puhatada, mis omakorda tähendas, et maapind tuli lahti kaevata ja siis on juba igati mõistlik ühekorraga vajalik ehitus ka ära teha. Veebruaris kolime taas tubastesse tegevustesse, sest plaanis on ette võtta teise korruse üldala, mida on m2 suhtes päris palju ja sinna on plaan tekitada lastele meediaruum, kus oleks mõnus filmiõhtuid teha ja telekamängu mängida. Lisaks tuleb sinna tore mänguala Rasmusele ja võimalik, et mõnus kustinurk või lugemisala. Seejärel tahaks sisustada tuulekoja, kus on remont juba tehtud, kuid maalistuudio kolis kontorihoonesse ja nüüd oleks võimalik sinna sisustada imeline puhkenurk.

Ilmade soojenedes ootab ees veel elutoa remont, mis nõuab suuremat sorti põranda ja talade vahetust ning välisseina ukseava tegemist, kuna tahame luua võimaluse elutoast otse uuele terrassile liikumiseks. Seejärel on maja sisetööd esimese ringi peale saanud ja kogu maja remonditud. Küll ootavad veel väikesed tööd lõpetamist siin – seal ja mõni ruum tahaks veidi sisustuse uuendust, kuid siiski on väga suur ja oluline osa elumaja töödest siis lõpetatud. Suvehooaeg toob endaga uue terrassi sisustamise ja kontorihoone väli-töökoha loomise.

Maja sisetööde lõpetamine annab võimaluse panustada rohkem välitöödele, nii olen teinud plaanid panustada sel aastal enda aiamaa loomisesse, mis nagu kõik muu siin kodus – saab olema imeline! Plaanin ehitada oma elu esimese kasvuhoone, kinnise aiamaa-ala, kuhu kerkivad istutuskastid, väike kuur, kompostikast ja mõnus keskkond lihtsalt nautimiseks. Aia-ala taha kerkib kuur ja garaaž.

Selle aasta suurehitis saab olema saunahoone, mille asukoht krundil on välja valitud ja osa ehitusmaterjali juba ootel. Hetkel on meil kasutusel ajutine presentsaun, mis on oma paar aastat ilusti vastu pidanud, kuid siiski ootab teatepulga üleandmist millelegi püsivamale.

Saloonile tahaks väga ümber ehitada terrassi, mida saaks vajadusel ka lavana kasutada ja väga loodan sel aastal võõrustada siin hoovis ka esimest kontserti. Jimmy baar ning Saloon ootavad uuendusi ja edasi ehitamist. Palju oleme rääkinud ka väikeste külalistemaja-cämpade ehitusest, mida üha enam tundub vaja minevat ja minu suureks unistuseks on soetada nunnu karavan, mida ise mobiilseks suvekoduks sisustada.

Selle kõige tasutal on suur suund käesoleval aastal rohkem puhata, nautida ja lihtsalt olla. Selles suures ehituse ja toimetuse virr-varris on kerge lasta aastal mööduda nii, et kordagi ei jõudnud Bailabaari klaasi veini nautima või perega basseinis tervet päeva veeta. Sel aastal ootame rohkem elu oma õuele, sõpru ja tuttavaid, lihtsaid üritusi, imelisi kontserte ja sõpradega välikino õunapuude all. Sel aastal plaanin korraldada sündmuseid ja viibimisi just selliselt, mis ka minu hingele pai teeksid ning mul on suur unistus aasta lõpul esimest korda lihtsalt nautida. On kujunenud nii, et ehitus, remont, kolimine või suuremad ümberkorraldused on lõpule jõudnud just jõululaupäevaks, kuid see on võtnud ära võimaluse nautida seda rahulikku pühadeaega, mida sel aastal väga ootan. Tahaksin reisida, kogeda uusi asju, pidada ägedaid pidusid, võõrustada lahedaid seltskondi, maalida, päikest võtta, rõõmustada, naerda ja mis kõige olulisem – nautida iga hetke sellest imelisest aastast!

Sinule soovin selleks päikeseringiks positiivsust, tahet elada, julgust katsetada, janu unistusi ellu viia, oskust toetust leida ja oidu imelist veini nautida, sest elu on liiga lühike, et seda kõike mitte teha. Ela ometi veidi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga