Bailabaari teine hooaeg

Öeldakse, et naudi hetke, kuna kõik on kaduv…siiski mõned asjad tulevad tõenäoliselt taas, nagu talvest saab kevad, loodus tärkab ning hommikul tõuseb päike. Aga päris kindlasti tuleb taas baila-hooaeg, kui sul on oma Bailabaar!

Peale pikka ja väsitavat talvehooaega on lõpuks suvesoe meile kätte jõudnud ning üha vähem saab sammud toa poole seatud, kuna päikese soe paitus on just see, mida nii kaua igatsenud oleme. Seetõttu kolib kõigi majaomanike igapäevaelu üha kiirema tempoga just õueavarusse ja kindlasti teevad sama ka terrassi või rõdu omanikud. Siinkohal tahan rõhutada, et niivõrd oluline ei olegi hoovi suurus vaid pigem tung veeta maksimaalselt aega värskes õhus ja teha seda võimalikult mõnusal moel.

Kes minu blogi on varem lugenud, teab kindlasti, et Tõnu talu firmamärgiks on kujunenud justnimelt Bailabaar, mille ehituse lugu saab meenutada esimesest Bailabaari postitusest.

Blogi on vahepeal saanud poole aastaseks ja Bailabaari valmimisest saab loetud päevade pärast täpselt aasta, mistõttu on päris kindlasti aeg vaadata meie Baila baaritagustesse. Lisaks asjaolule, et tegemist on meie kõige tuntuma ehitisega on see ka kõige kasutatavam koht, vähemasti suve poolaastal. Eelmisel suvel seadsime sinna sisse mõnusa istumisnurga ja köök sai täielikult funktsionaalse sisustuse, mis võimaldas terve suve seal süüa teha, külalisi võõrustada ning perega aega veeta. Kui ilmad hakkasid sammuma sügiseteel, siis iganädalased veiniõhtud kestsid veel kuni talvekülma saabumiseni. Bailabaari taga osas on vaatamata välitemperatuurile siiski üsna soe ja tuulevaikne, mis sobiva riietuse ja paraja tekikuhja sees istudes on mõnusaks nautlemispaigaks veel ka hilissügisel.

Talveks katsime ukseava koormakattega, et liigne vihm ja lumi ehitisele liiga ei teeks. Kahjuks ei olnud see parim lahendus, kuna koormakate läks seest siiski niiskeks ning baari ukseava oli parajalt hallitanud, kui koormakatte eemaldasime. Õnneks oli tegemist küll hallitusega, mis sai kerge vaevaga eemaldatud, siiski käesolevaks sügiseks oleme plaani võtnud puidust luukide ehituse, mida saaks kasutada järgnevatel aastatel.

Vabariigi aastapäeva pidustustel avasime Bailabaari sel aastal esimest korda ja tegelikult peale seda enam ei katnudki, vaid jätsime ukseava juba avatuks. See võimaldas baaril mõnusalt enne suvehooaega hingata ja tuulduda. Nüüd, kui soojemad kevadilmad olid juba välja kuulutatud, oligi viimane aeg Baila taas jalule sättida ning sisse seada. Ja just seda ma viimastel õhtutel tegin.

Eelmise aasta diivani liigutasin hoopis õue uuele terrassile ja asemele tellisin IKEAst kaks väikest diivanimoodi istekohta. Miks ma ütlen “diivanimoodi”, kuna minu meelest see päriselt diivaniks siiski ei kvalifitseeru, kuid tegemist on üle ootuste mõnusa istumisega, seega kui vajad soodsat lahendust terrassile või grillimajja, soovitan kiigata ka neid. Uute diivanite soetamisega saime ka istekohti Bailasse juurde, mis seltskonnaga nautides on väga mõnus. Tõstsin tagumise istumisala ümber nii, et saaks mugavalt kahekesi õhtuid veeta, kui ka suuremas grupis veiniõhtuid mööda saata.

Täiesti planeerimata sai selle aasta Baila-tooniks hall ja vanaroosa. Just sellised sisustuselemendid kaunistavad Bailabaari, millest suur osa on pärit Pepcost. Sealt leiab palju sisustuselemente väga soodsa hinnaga ja arvestades seda, et näiteks üks diivanipadi on tänaseks rännanud juba koerakuuti, siis minu jaoks on soodsad lahendused Bailas kasutamiseks täiesti omal kohal.

Lisaks patjadele-tekkidele soetasin sel aastal sinna ka uued veiniklaasid ja kohvikruusid. Sellised väikesed muudatused annavad värske ilme ja kui tavaliselt inimesed ütlevad, et uued trenniriided motiveerivad neid trenni tegema, siis uued kohvikruusid motiveerivad mind päris kindlasti sõbrannaga kohvitama. Võibolla peaks siis järgmisena proovima seda trenniriiete asja….

Üks minu jaoks meelepärane osa Bailabaarist on lilled. Lillepeenras, baari kõrval, ilutsevad juba enne meie aega sinna istutatud lilled. Baari tagumisse istumisosasse viisin ka sel aastal kohe mitu lillepotti/ämbrit/korvi, et tekitada looduslähedast, õue-toa tundega istumisnurka. Taimedele siin meeldib, temperatuur püsib sobivalt soojana, valgust ja armastust on siin samuti piisavalt.

Kui eelmisel aastal kasvas ja arenes Bailabaar koos meiega, siis sel aastal juba tean, mida soovida ning kuidas olemist maksimaalselt mugavaks teha. Plaanis on ka sel aastal istutada ukse juurde münti ning melissi, et oleks värkse leht napsata, kui on isu jahutava kokteili või soojendava tee järele. Lisaks plaanin täita külmiku jahedate jookidega, mida kuumal suvepäeval on just sealt mõnus kaasa haarata. Suur hitt oli eelmisel aastal ka kohvibaar, mida sel korral täiustan veelgi. Heaks lahenduseks on erinevad siirupid, millest saab imelisi kokteile aga sobivad fantastiliselt ka kohvi sisse.

Hooaja lõppedes soetasin eelmisel sügisel Depost ka lauakamina, mis on planeeritud justnimelt Bailabaari vaikseid õhtuid valgustama. Eile sai hoo sisse ka käesoleva aasta neljapäevaste veiniõhtute traditsioon, mille üle on mul siiras heameel.

Bailabaari täiendusi ja mõnusaid lahendusi näed edaspidi meie Instagrami kontolt. Peagi jõuan ka terassi sisustamiseni, mida samuti teiega siin kindlasti jagan ja loodan, et said täna natukene inspiratsiooni ka enda jaoks mõnus suvenurk luua. Naudi päikest, puhka ja loo enda jaoks ilusat – nii tuleb suvi täiesti imeline! Kohtume taas blogiveergudel või Bailabaaris!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga