Elu peegeldab sulle Sind ennast – seetõttu ümbritsevat saad muuta enda seest.

Aasta on möödunud ajast, kui algas minu seni suurim õppetund. Kaheksa kuud tagasi otsustasin võtta enda elu eest vastutuse enda kätesse ning viie kuu eest alustasin teadlikku tuleviku loomist. Ühest küljest ei tundugi nii pikk aeg, teisalt on see kõik muutnud mind, ümbritsevat keskkonda ja minu igapäevaelu. See ei olnud uue elu algus, vaid ühe etapi lõpp ning järgmise lahti rullumine. Vaatamata sellele, et meie õppetunnid, käidud rajad ning unistused on suures osas erinevad, oleme siiski paljude teiega teist aastat suures muutuse laines.

Enamik teist juba teab, et üks rada, mis minu jaoks algas oli seesama blogiteekond, mis on märkamatult kestnud seitse kuud ja kasvab mulle iga nädalaga üha südamelähedasemaks. Avastatud rõõm kirjutamisest ja märkamine, et mul oleks nii palju öelda ning jagada, see kõik on avardanud minu maailmapilti endast ja mind ümbritsevast. Täna on õige hetk võtta kokku maikuu tegemised, vaadata selle poolaasta viimasesse algavasse kalendrikuusse. Olen varem ka jaganud, et mina teen oma eesmärkide seadmist just poole aasta kaupa, kuna aasta on päris pikk aeg, mõtted ning võimalused muutuvad ja minu jaoks on päris paras poole aasta kaupa oma fookust hoida. Lisaks on see olnud ka utsitaja, et mitte oma jaanuaris välja käidud eesmärke mugavalt oktoobrisse lükata ja siis hoopis tegemata jätta. Niiet kui sul on sama muster, et mitmes aasta on lubadused iseendale katteta, siis proovi ka sina poole aastast planeerimist.

Täna jagan Sinuga lugusid enda elust ja mõtetest. Esiteks, vaadates tagasi maikuu toimetustele, siis tegemist oli absoluutselt muutusterohke kuuga, kuid seda positiivses võtmes, kuigi alati ei ole lihtne seda lootuskiirt suure segaduse laviini all näha. Elu sundis mind mitmel korral oma mugavustsoonist kõvasti välja astuma, mis omakorda aitas mind pikkade sammudega unistustele lähemale. Lisaks oli tegemist väga tõsise töökuuga – kuid sel korral hoopis tuli tööd teha enda tervisega – nii vaimse kui füüsilise poolega. Väga tihti püüab ka tervislik seisund meile mingit sõnumit edastada, mistõttu on vahel vaja pausi ja vaikust, et see oluline ära kuulata ja targemini edasi sammuda.

Kaks väga põnevat asja on juhtumas, mis on otseselt seotud minu unistuste ja eesmärkidega. Olen peamiselt Instagrami vahendusel jaganud enda mandala-teekonda, mis on viimastel kuudel võtnud täiesti ägedad mõõtmed: ma olen saanud palju mõtteid teoks teha, loonud erinevaid mandala-maale ja need on jõudnud ka uutesse kodudesse, koos kogu energiaga, mis neisse on pandud. See on imeline teekond ja olen asjaosalistele südamest tänulik! Üks minu aasta alguse kirja pandud eesmärke oli ka kogukonna kasvatamine ning enda teadmiste ja oskuste jagamine, kuid mul puudus igasugune mõte, mida või kuidas see toimuda võiks. Paari kuu eest turgatas mulle idee, et lisaks enda maalide müümisele võiksin panustada hoopis sellesse, et imelised inimesed astuksid sammu ise mandalate loomise suunal. Nii küpses see mõtteseeme mul vaikselt peas, kuni tuli tunne, et asi on vaja siiski ellu viia. Nõnda kuulutasin täiesti tunde põhjal välja kaks sel suvel toimuvat mandala maali töötuba. Mõlemad kestavad kaks päeva, ühe grupi teen juunis ja teise juulis.

Mis siis täpsemalt toimuma hakkab? Töötuba toimub kahel päeval, kuhu vahele jääb aeg lõuendite kuivamiseks, juunis toimub töötuba 13. ja 26. kuupäeval. Töötuppa võtan vastu väikese grupi huvilisi, keda tervitan siinsamas oma kodutalus, kus on suurepärane keskkond loomiseks ja kõik võimalused, et end mõnusalt tunda. Esimesel kohtumisel valame oma mandalatele lõuendipõhjad ja teisel korral maalime sinna soovitud energia ning väega mandala. Lisaks teeme mõned põnevad enesesse vaatamise tegevused, inspireerume loodusest ning üksteisest, avame loovusekanalid ja jagan rõõmuga kõiki enda nippe ja teadmiseid. Teise päeva lõpuks valmib igale osalejale enda loodud mandala maal puitraamil lõuendil. Kui see sind kõnetas, siis lisainfot lugeda ja registreeruda saab juuni töötuppa siin või juuli kuupäevadele siin. Hetkel on mõlemasse veel vabu kohti – oled väga oodatud!

Üks asi, mida olen pidanud sel poolaastal korduvalt kogema, on usaldus. Usaldus elu ja universumi vastu. Loomult olen ma pigem kindlustunde jahtija. Minu mugavustsoon on see, kui tean ette enda viit järgmist sammu ning olen valmis panustama väga palju, kui tean saavutuseks vajaminevat valemit. Seega jäägitu usaldus ainult tunde põhiselt on siiski üks suur õppetunni osa. Olen veetnud palju aega, et enda teadmiseid ja käitumist ühte rada liikuma panna. Üheks näiteks on needsamad mandala töötoad. Ma usaldan ja usun, et minuni jõudnud sõnum neid ellu viia on toimunud põhjusega ja minu töötubadesse jõuavad just need imelised inimesed, kellel on sellest kogemusest ja minust kasu ning see kõik saab olema üks suurepärane seiklus.

Teine lugu minu elupööretest puudutab manifesteerimist. Ma olen nüüd korduvalt teadlikult kogenud võimalusi, mis minuni on jõudnud, läbi viimase poole aasta töö. Teate ju küll, kuidas manifesteerimise alus on soovimine, tunnetamine ja usaldus, et soov jõuab sinuni. Ehk “mida?” on manifesteerija töö ning “kuidas?” jääb universumi kanda. Niisiis oli üks minu paljudest eesmärkidest see, et saaksin sel aastal kirjutada trükimeediasse ise lugusid/artikleid. Lisaks oli mul tehtud enda jaoks sinna juurde märge “Minu kodu kajastatakse Maakodu ajakirjas”. Asi hakkas hargnema juba jaanuari kuust, kus igas kalendrikuus tekkis võimalus kuhugi kirjutada. Kas pakuti artikli/arvamusloo kirjutamist minu palgatöö teemadel või hakkasid väljaanded üles noppima minu ehitusnupukesi blogi kaudu.

Kui Maakodu ajakiri kuulutas välja koroonaprojekti konkursi ja mulle kirjutasid mitmed tuttavad ning suisa päris võõrad, et peaksin Bailabaariga kindlasti sellest osa võtma – sest see on meie pere koroonaprojekt, tundus mulle asi selge. Ju nii see tee viibki pildikesega Maakodu veergudele. Lühike kokkuvõte – minu üllatus oli suur, kui nii ei läinudki ja veebruari väljaandes ilutsesid teised ägedad projektid. Bailabaar ajakirja ei jõudnud ja mina olin segaduses – kas universumil läks midagi segamini? Ma ju ometi olin oma soovis nii veendunud, selge ja kindel! Kuud läksid mööda ja uued mõtted olid ammu peas, ehitustööd muudkui jätkusid ning blogi elas vaikselt oma elu. Ja ühel päeval oli minu postkastis kiri – Maakodu ajakirja peatoimetajalt! Ma olin täiesti segaduses ja üdini õnnelik, sest üks asi viis teiseni ning ootamatult kirjutasin ma juuni kuu väljaandesse ise neile loo oma mandala stuudiost ning mitte ainult! Minu lugusid saab lugeda nende ajakirja veergudelt ka edaspidi! Minu enda kirjutatud ja minu enda kodust! Aitäh universum, see oli täpselt see, mida ma soovisin! Seega ole oma soovides väga täpne, sest just sellisena need täide lähevadki! Ja kui sa haarad poeletilt juba uue Maakodu ajakirja, siis võta ühes ka juuni kuu Nipiraamat, sest ka sealt võib leida lehekülgede kaupa kajastust meie maaelust.

Viimased nädalad praktiseerin iga päev märkamist ja tänulik olemist. Igal päeval leian hetke või paar, kus vaatan avatud silmade ja südamega enda ümber ning olen tänulik selle eest, kuhu elu mind on toonud. See töötab väga hästi ka keerulisel hetkel, näiteks täna rattasõidu viimasel tõusul, Rasmus rattatoolis, peaaegu pisar silmas, tundsin, et ma lihtsalt ei suuda viimast kilomeetrit vastu tuult enam sõita. Selle asemel, et keskenduda tundele, kuidas see kõik kohutavalt nõme oli, hakkasin hoopis mõtlema positiivseid mõtteid “Vau, kui ilus ilm täna on – päike paistab”; “Kui õnnelik ma olen, et mul on ratas ja mul on tervist, et sellega siin sõitmist nautida”; “Ma olen enda üle uhke, et tegin nii ägeda tervisliku trenni”. Proovi sina ka, esialgu leia see hetk päevas, kasvõi hommikukohvi kõrvale või õhtul hambaid pestes. Sealt edasi on juba lihtsam seda praktiseerida negatiivse tunde ümber pööramiseks. Nii tunned peagi, et kõik sinu ümber peegeldab väga otse sulle sisemist energiat ja sul on võimalik seda ise juhtida.

Tänane lugu sai aus, emotsioonirohke ja loodetavasti kedagi innustav. Sa oled imeline ja Sinus on kõik olemas, et elada oma parimat elu. Mulle väga meeldib, kui te mulle kirjutate, see inspireerib ja innustab mind siin jagama – aitäh kõigile, kes seda teinud on!

Ootan Sind väga oma mandala töötuppa ja kohtume juba järgmises blogiloos!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga