#5 EESMÄRGID 2021

Kui sa vahetevahel oma tööjärge ei kaota, siis ilmselt ei tee sa piisavalt palju asju.

Päike käib kõrgelt ja paitab põski üha soojemate kiirtega. Hommikukohv aurab tassis, uniste silmadega segad piima oma lemmikjoogi hulka ja pilk liigub unustavalt seinal olevale kalendrile. Sealt vaatab vastu mai kuu – MAI KUU. Just nii algas minu eilne hommik, üllatusega, et juba kolmandik aastast on möödas, kuid ikka ei ole ma saanud osavaks hetkes elamises ega plaanide täitmises.

Paar päeva tagasi küsis üks armas inimene, kuidas ma kõike jõuan ja nii tegus olen. Just seal, eilsel hommikutunnil, tundsin ennast hetkeks veidi nagu pettur, kellest on jäänud mulje, et mul on kõik kontrolli all ning tööd ja tegemised lendlevad kui linnutiivul. Tegelikult ilmus blogis nelja loo asemel eelmisel kuul ainult kaks, loodetud kasvuhoone ehitus pole endiselt alanud ning majas valitseb suurem kaos, kui ma tunnistada tahaksin. Sügav hingetõmme ja pilk enda ümber – ei, ma ei ole siiski pettur, lihtsalt kõiki tegemisi on korraga väga palju, uusi projekte on tekkinud nagu seeni peale vihma ja meie kodus on päevast ning ööst saanud üks suur beebimaailm, kuna meie lõbusasse seltskonda on lisandunud üks kahekuune mammutimõõtu koeraplika. Just sinna see aprilli blogiaeg kadus, kuid kahetseda pole midagi, paras aeg vaadata üle eesmärgid, asjad uuesti joonele saada ning veel paremini siit edasi minna. Meie igapäevaste toimetustega saab kõige lihtsamini kursis olla Instagrami vahendusel:

Väga tahaksin kuulda, kuidas on kõigil teistel läinud ja täna, neli kuud hiljem, oleks väga põnev teada ka muutustest, mis on aasta algusest aset leidnud. Kuna minu eesmärkide seadmine käib poole aasta kaupa ja uue sisulise töö plaanin sel teemal ette võtta juuli alguses, siis anna mulle endast märku, kui tahaksid järgmised pool aastat koos minuga enda eesmärke saavutada. Teeme koos ühe põhjaliku planeerimise, hoiame üksteise saavutustel ja tegemistel silma peal ning viime kõik oma unistused ja eesmärgid päriselt ellu! Seega – oled väga palutud seltskonda!

Kuna kõige muuga olen olnud veidi reelt maas, siis esimest korda möödus ka paar nädalat selliselt, et ma ei vaadanud oma eesmärke ja plaane nädala kaupa üle, mistõttu oli praegu päris põnev vaadata, mis üldse tehtud sai ja milles lootusetult nurjusin. Etteruttavalt pean mainima, et peaaegu kõik asjad said tegelikult tehtud ja mitmes osas isegi paremini plaanitust. Seda olen märganud kuude möödudes, et tänaseks on eesmärkide poole sammumine, unistuste loomine enda füüsilisse ellu, muutunud oluliselt loomulikumaks. Ehk nelja kuuga on muutus olnud mitmel rindel oluline, võrreldes varasemaga. See annab taas kindlust ja jaksu edasi minna ning teadlikult liikuda soovitud suunal. See muidugi ei tähenda, et kõik tuleks lihtsalt ja mina ei pea pingutama, kuid kindlasti olen ma teadlikum ka puudujääkidest ja vajadustest, nüüd kui jälgin enda progressi väga süsteemselt.

Väga positiivne kogemus on olnud see, et ma olen tänulikum ja tähelepanelikum hetkeolukorra üle, kuna teadvustan neid hetki, kus mõni ammu igatsetud unitsus täitub. Tavaolukorras kipume seda märkamata jätma, kuna eesmärkide poole liikume võtab aega ja ajas tekivad uued soovid ning täitunud unistused on ammu unustustehõlma vajunud. Kuid märkamine ja teadvustamine on otseselt seotud usuga. Siinkohal ei võta ma sõna religioossetel teemadel ega tõe kuulutajate järgimisel vaid räägin usust endasse ja ellu. Meil on palju lihtsam uskuda oma soovide täitumise võimalusse, kui oskame märgata juba täide läinud unistusi. Soovides me sel juhul enam ei kahtle, et kas üks või teine asi on ikkagi reaalne juhtuma, vaid kindlameelselt paneme oma unistuse universumisse ja laseme ta vabaks, täie veendumuse juures, et kõik millest oskame unistada on võimalik teoks teha.

Ja minu unistusi on sel aastal täitunud juba mitu. Kõige põnevam selle juures on, et need võimalused, pakkumised ja koostööd on tulnud minuni suures osas ise, ehk mööda teid, mida ma ei oleks suutnud ise planeerida. Täna julgen juba lubada – vision board päriselt töötab, kui oled südames veendunud, et oled valmis talle võimaluse andma. Seepärast siin häälekalt kaasteeliseid endale agiteerin, kuna usun sellesse 100%.

Aprillis jagasin, et kuu oluliseks märksõnaks on füüsiline tervis, mis tõesti on saanud rohkem tähelepanu. Mai kuus tuleb fookusesse võtta vaimne tasakaal ja algust teha suuremate projektidega, mida ka blogis kindlasti kajastan. Olen tänaseks saanud kuu plaanidest aru, et ülesandeid peaks seadma nii, et need hoiaksid toimivaid süsteeme ja utsitaksid veidi tegutsema sellel rindel, mis kerge vaevaga kipub “mul-pole-selle-jaoks-praegu-aega” kategooriasse langema. Tagantjärgi muidugi imestan isegi, et kuidas mingid olulised sündmused said võtta aastaid, enne kui need teoks tegin, kui päriselt oli see ära tegemine nii lihtne. Ehk jällegi jõuame tõdemuseni – hakka lihtsalt pihta.

Mai kuu blogipostitused hakkavad ilmuma uuel ajal, neljapäeva hommikuti, kuna pühapäevased blogilood muutusid absoluutselt ebapopulaarseks peale ilmade soojenemist, millest on muidugi lihtne aru saada, sest tegelikult tahaksin ma ka ise praegu hoopis õues toimetada, mitte arvuti ees istuda. Küll aga paistavad populaarsed just teisipäevad ja neljapäevad, niiet neljapäev on uus blogipäev! Ja teie, mu armsad lugejad, teie olete endiselt imelised, kuna statistika näitab, et vaatamata minu viimaste nädalate tõsisele puudujäägile siin blogimaailmas, käib igal päeval siiski mitukümmend inimest uudistamas, kas uus lugu on juba ilmunud – seega suur kummardus, ma püüan tagasi reele saada! Sel kuul on oodata põnevaid ehitusteemasid: terrassielust, maja suurusest koerakuudist, Baila baari uuendustest ja mudaköögi valmimisest. Lisaks on küpsemas veel mitu ägedat mõtet ja võimalik, et osa tegemisi jõuab teieni hoopis video vahendusel.

Aitäh sulle, armas! Mõtle ka sina, kus sa olid kolm aastat tagasi ja millest unistasid. Võrdle seda hetkeolukorraga ja seejärel tee plaan, kuhu sinu elu edasi liigub! Imelist pühapäeva!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga