Unista suurelt ja sea endale eesmärke. Ainus mis võib juhtuda, on see, et need ei täitu…aga mis siis kui täituvad?

Sel korral on tegemist täiesti teistsuguse looga, mis ei ole otseselt seotud remondi ega ehitusega, vaid hoopis unistustega, eesmärgistamisega ja teadliku aasta kujundamisega.

Jaanuari alguses 2021 tegin sotsiaalmeedias küsitluse, kus väga paljud meie majastkoduks.ee jälgijad hääletasid, et sooviksid näha minu selle aasta eesmärkide seadmist ja igakuist ülevaadet, kuidas sellega läheb. Endiselt ei väsi kordamast, et igal pühapäeval on mul plaanis panna lugemiseks mõni tore ehitus-, remondi- või maaelujutuke, kuid kord kuus hakkan sellest täiesti eraldiseisva teemana käsitlema 2021 eesmärke ja nende poole liikumist. Kui see on teema, mis sind ei kõneta, on siiski kõik imehästi. Kui see aga pakub sulle huvi, julgustan väga ka sind sama tegema ja kui oled eriti julge ning soovid, et aitaksin sul eesmärkide täitmisel abiks olla, siis jaga enda plaane ja eesmärgiharjutust ka minuga!

Suur planeerimine ja ka minu mõte sellel suunal hakkas jooksma muidugi siis, kui aasta esimestel päevadel nägin Sandra Vabarna aastaplaani üleskutset sotsiaalmeedias ja tean, et väga paljud hakkasid sellega ka kohe pihta. Nii tegime ka meie oma väikeses seltskonnas, see andis küll hoogu eesmärgistada ja pani mõtte aktiivselt tööle, kuid minu visualiseerimisvajaduse tarbeks tegin siiski enda jaoks päris isikliku plaanipõhja. Aga julgustan minema tema imearmsat kodulehte piiluma ja ehk on sinu jaoks just tema loodud eesmärgiplaan see kõige praktilisem.

Just täna teen seda postitust kahel põhjusel, esiteks olen endale eesmärgiks seadnud jõuda oma plaane kirjeldada ja analüüsida siin lehel vähemalt 12x käesoleva aasta jooksul, mistõttu on viimane aeg jaanuari kuu loo trükki laskmiseks. Teiseks aga sellel põhjusel, et just praegu, täna, homme, ülehomme, on imeliselt õige aeg ka sinul alustada enda teadlike soovide kirja panemisega – seda soosib kuuseis ja meil kõigil on üsna kindlasti sarnane soov – teha sellest aastast enda jaoks üks väga hea ja unistusi täitev aeg!

Mina otsustasin alustada hoopis “vision board`ist” – ma ei ole seda kunagi varem teinud, küll aga olen selle kohta korduvalt uurinud. See sobib inimestele, kellel on soov visualiseerida enda unistusi, võimalikult täpselt, olenemata sellest, kas sul on hetkel teadmine, kuidas nendeni jõuda. Selle õnnestumise teoreetiline taust seisneb selles, et visualiseerides oma soove ja unistusi võimalikult detailselt, sealjuures kujutledes meid ennast nendes unistustes, anname oma alateadvusele signaali, justkui oleks see meiega juba juhtunud. See aktiveerib alateadvuse iga kord, kui sellekohane võimalus või olukord meie ellu satub. Tead ju küll, kui saad kinnituse, et ootad last, näed peale seda igal pool rasedaid ja väikelapsi või kui oled otsustanud, et ostad järgmisel kuul omale uue Audi, paned liikluses järsku iga kord tähele, kui sarnane masin mööda vurab. See on meie alateadvus, mis peab antud olukorda või informatsiooni sinu jaoks hetkel oluliseks. Eesmärgid on aga unistused, millel on tähtaeg ja soovitavalt ka tegevusplaan. See paneb meid liikuma ja saavutama soovitud unistusi.

Minu vision board 2021

Niisiis võtsin ma ennast kokku, käisin paaril jalutuskäigul ja lasin fantaasial lennata, mõtlesin läbi, milline oleks minu ideaalne päev ja mis on mul täna sisemisest õnnest puudu. See avas minu mõtlemise ja eneselegi märkamatult teadsin ma täpselt, mis on need hetke kõige suuremad soovid ja unistused, kuhu poole ma kindlasti liikuda soovin.

Kasutasin peamiseks piltide allikaks Pinterest`i, kuid veidi ka olemasolevaid materjale enda arvustist. Olulised mõtted said sel korral küll inglisekeelsed, kuid minu jaoks ei ole sel olulist tähtsust, määrav on see, mille eest nad seisavad ja mis on nende mõju mulle. Et asja mitte liiga keeruliseks teha, kasutasin kodus olemasolevat pildiraami, vana head laste värvilist paberit ja pulgaliimi ning asusin tegudele. Kogu protsess võttis paar tundi segamatut aega ning emotsioon ja soov tegudele asuda tekkis koheselt. Ma täna ei taha oma “vision board`i” teile lahti kirjutada, seetõttu, et soovin sulle anda loovust enda oma teha ilma minu mõjutuseta. Paratamatult mõjutab meid saadud informatsioon ja kellegi soovid ning unistused ei ole õigemad ega naeruväärsemad, kui kellegi teise omad, aga meie huve teenivad need siis, kui nad on ausad – iseenda suhtes. Ma jagan oma mõtteid ja unistusi piltide taga teiega järgmistel kordadel.

Peale visualiseerimist soovisin, et mul tekiks plaan. Plaan, mis toetaks minu unistusi, kuid oleks eesmärgistatud. Olen varasemalt täheldanud, et kipun aasta algul küll andma endale lubadusi või eesmärke, mis ma kindlasti ära teen…siis tuleb juuni kuu ja osa on ununenud…siis oktoobri lõpp ja kinnitan endale, et tegelikult ma ei soovinudki neid unistusi täita. Teadagi saabub aga taas jaanuar ning ring läheb taaskord teele. Sel korral, olles juba innustust saanud, otsustasngi, et proovin teist tehnikat. Panen asjad kirja, jagan gruppideks, teen reaalse plaani ja kava kuidas ma seda täita kasvatsen. Et anda asjale kaalu juurde ja ennast motiveerida neid asju tegelikult ka saavutama, otsustasingi jagada seda siin lehel – see on minu viis ennast järjel hoida. Seetõttu kutsun sind üles jagama enda plaane soovi korral minuga või kellegi teisega, et ka sinul ei oleks kerge iga takistuse tekkimisel oma plaane nurka visata.

Kujundasin omale kiirelt põhja, kuhu panna enda teemad, mis on mulle hetkel olulised ja teise lehe, kuhu iga teema osas kuu plaane teha. Otsustasin enda eesmärke hetkel luua mitte aastaks, vaid kuueks kuuks. Minu jaoks on aasta veidi liiga pikk aeg, kuna tunnen ennast ja tean, et pikaajalised eesmärgid on mul oluliselt raskemad saavutada, kui koheselt tehtavad asjad. Ehk olen otsustanud oma suuremad eesmärgid ka juuli alguseks üle vaadata ja vajadusel korrigeerida või uusi seada. Samal ajal soovisin, et mul oleks olemas plaanipõhi, kus näeksin iga tegevuse juures just nende kõigi kuue kuu ülesandeid, nii on fookust kergem hoida.

Igaühe teemad, mida eesmärgistada ja mis on olulised just sellel ajahetkel, on väga erinevad, seetõttu julgustan sind mõtlema sinu jaoks olulisele ja jätma samas mõned asjad ära, mis sind parasjagu ei kõneta.

Minu eesmärgisuunad sellel aastapoolel on järgmised:

  • KEHA – füüsiline tervis. Kuna eelmisel aastal tabas mind tervisemure, mis mõjutab minu elu tugevalt, plaanin olla enda tervisest teadlikum ja võtta vastutus.
  • VAIM – vaimne tervis. Natuke käib käsikäes eelmise teemaga, ehk füüsilisest tervisest tulenevad vaimsed mured tahavad samamoodi tegelemist.
  • KODU – jätkan oma armastusega ehituse ja kodusisustuse osas, loon endale imelist keskkonda edasi ja jälgin oma 2021 jagatud ehitusplaani.
  • BLOGI – täna minu suur osa vaimsest tervenemisest ja unistuste poole liikumisest. Soovin luua kogukonda ja kokku tuua inimesi, et koduinspiratsioon leviks veel kaugemale ja veel suuremalt.
  • ABIELU – sel aastal tahan keskenduda oma abikaasale. Nagu paljud teist teavad, kipub paarisuhe paratamatult tahaplaanile jääma, kui perre sünnivad lapsed. Tunnen, et nüüd, kui Rasmus on 3 ja Andrian 13, olen valmis olema ka enamat kui ainult ema – olen ka naine ja abikaasa.
  • ETTEVÕTE – minu suur unistus on luua enda ettevõte, mis oleks päris minu nägu ja päris minu unistusi täitev.
  • REISIMINE – igatsen reisimist väga. Suisa vajan seda. Sel aastal premeerin end ka riigisisese reisimisega, mida ma seni olen üllatuslikult vähe teinud.
  • HOBI – kuigi tundub, et teen juba umbes tuhandet asja, soovin leida tee tagasi muusika juurde ja leida aega mootorrattamaailma jaoks. Ma sõidan juba mõni aasta mootorrattaga, kuid leida enda lähedale veel eelkõige samade huvidega naisi, on olnud seni minu salajane soov – nüüd teeme ära!
  • ENESEKINDLUS – huvitav, et inimesed arvavad, et mul on kõrge enesehinnang ja olen väga enesekindel. Eks tegelikult on neil õigus, kuid avastasin järsku, et kõigi nende salasoovide allikaks on hirm – hirm ebaõnnestuda, hirm olla mitte piisavalt hea ja hirm eneses pettumise ees. Aga salasoovidest teeme sel aastal hoopis eesmärgid ja laseme hirmul minna, sest see hoiab inimest ainult tagasi.
  • Tegelikult on mul veel enda jaoks kirja pandud suuremate märksõnadega ka KARJÄÄR, MAJANDUSLIK SEIS, LAPSED, CHECK-LIST ja MUU, aga neid ma hetkel siin ei jaga.

Iga teema jaoks tegin endale ülesandelehe, kuhu panen kirja iga kuu väikesed tegevused ja analüüsin igal järgneval kuul nende saavutamisi ning teen tegevusplaani omakorda tulevaks kalendrikuuks. Ja just seda ma siin plaanin analüüsima hakata. Lisaks on mul väga palju mõtteid, mida sel teemal teiega jagada. Hakkame aga üheskoos minema ning võtame kuu korraga!

Panen ka teie jaoks siia enda plaanipõhjad, mida võid julgelt kasutada, või disaini enda jaoks uus, omale sobiv variant, internetiavarustest leiab samuti erinevaid võimalusi, lihtsalt alusta ja vaata, kuhu see teekond sind viib. Sest miks mitte?

Imelist alanud aastat, eesmärkide täitmist ja unistuste täitumist!

One thought on “#1 EESMÄRGID 2021

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga